Kayıt
 
 
   
 

Güncel Yazılar | Kategoriler | Ara | RSS

Kategori: Haberler
24 Eylül 2010 Cuma
AİDAT TOPLAMAK TARİH OLUYOR
By @ 06:25 :: 2454 Views :: 0 Comments :: :: Haberler, Makaleler, Ana Sayfa

DERNEĞİMİZ AİDAT ÖDEMELERİNİ CEP TELEFONU ÜZERİNDEN YAPMAYA BAŞLAMIŞTIR.

Türkiyede bu sistemi ilk kullanan derneklerden biri olacaktır. Böylelikle derneklerin en büyük sıkıntısı olan aidat toplama işlemleri cep telefonları üzerinden yapılabileceği için üye

Read More..
9 Temmuz 2010 Cuma
İÇME SUYU VE KANALİZASYON ÇALIŞMALARI BAŞLADI
By @ 01:42 :: 2431 Views :: 0 Comments :: :: Haberler, Ana Sayfa

Köyümüz merkez mahallesinde yapılacak olan içme suyu ve kanalizasyon çalışmaları için ilanen duyurduğumuz ihaleye sadece ULUTÜRK HAFRİYAT katılmıştır. Ulutürk Hafriyat yönetim kurulu başkanı aynı zamanda köylümüz olan Ali Ulutürk ihale dosyalarının tamamlayarak köy odamızda hazır bulundular.

Read More..
9 Temmuz 2010 Cuma
MİRCEKİRAZ 2010 YAYLA ŞENLİĞİNE SÜPRİZ KATILIM
By @ 01:35 :: 2413 Views :: 2 Comments :: :: Haberler, Ana Sayfa

2010 Yayla Şenliğimiz 4 Temmuz Pazar günü köylülerimiz ve misafirlerinin katılımıyla Cankurtaran bölgesinde 1500 rakımlı yaylamızda gerçekleşti. Geçen yılı düşünerek, ortalama 400 veya 500 kişinin katılabileceği bir etkinliğe göre hazırlık yaptık.

Read More..
9 Temmuz 2010 Cuma
2010 MİRCEKİRAZ YAYLA ŞENLİĞİNDE YAŞANANLAR
By @ 01:18 :: 2562 Views :: 0 Comments :: :: Haberler, Ana Sayfa

Bu yıl şenliğimize Mircekiraz Köyü gençlerinden oluşan 9’ar kişilik 4 takım oluşturduk. Her takıma köyümüzün resmi renkleri olan Kırmızı-Beyaz-Yeşilden oluşan ayrı ayrı desenlerde formalar yaptırdık. Yaylamız da düz sayılabilecek bir bölgeyi kale direkleri, çizgileri nizami olan futbol sahası olarak hazırladık.

Read More..
25 Mayıs 2010 Salı
MİRCEKİRAZ KÖYÜ HALI SAHA MAÇLARINA DAVET
By CaferAlagöz @ 04:05 :: 2161 Views :: 0 Comments :: :: Haberler, Ana Sayfa

Köyümüz gençlerinin bir araya geldikleri, spor yaparak birbirlerini tanımalarına vesile olan halı saha maçlarımız 3 aydır her Salı akşamı devam etmektedir. Sadece köylü gençlerimizin olduğu halı saha maçlarına katılmak isteyen arkadaşlar lütfen dernek başkanı ve yöneticilerini arayabilirler. Sadece genç kardeşlerimiz değil kendini genç hisseden ağabeylerimizde katılabilirler. Hatta izleyici olarak da gelirlerse bizi çok mutlu ederler. Genç arkadaşlarımıza da moral motive etmiş olurlar. Hepinizi aramızda görmek dileğiyle. Unutmayın her hafta Salı akşamı 10:00 ile 11:00 arası.

Read More..
11 Eylül 2009 Cuma
Mezarlık Projesi
By emrah.babayigit @ 00:23 :: 3682 Views :: 0 Comments :: :: Haberler, Ana Sayfa

Değerli köylülerimiz; Göreve başlamamızın üzerinden bir yıl geçti. Bizler bu zaman içerinde köylülerimizle ilgili bilgilere ulaşmaya çalıştık. Bu bilgiler ışığında 1997 yılından bugüne kadar olana aidat borç tablolarını çıkardık. Hemen hemen bütün üyelerimize yönetimin imzasıyla teslim ettik.

Biz köyümüzü güzelleştirmek, köyümüze olan ilgiyi artırmak için genç arkadaşlarımızla beraber bir proje ürettik. Bu projeleri gerçekleştirmek için çalışmalara başladık. İlk olarak mezarlık projesini başlatacağız.

“Ey ümmet-i Müslüman. Bugün biz bir Fatiha'ya muhtacız. Yarın da siz olacaksınız.” Sözcüklerini duymazdan gelemezdik. Bugün mezarlığa gittiğinizde adam boyu ot büyümüş, içeri girilmiyor. Mezarlığımı bakımsızlıktan mezbeleliğe dönmüş. Bizim kendimize saygı duymamız için önce geçmişimize saygı duymalıyız. Bu bakımdan mezarlık projesi bizim için çok önemli. Lütfen geriye dönük aidatlarınızı 30 nisan tarihli bir senet vererek o güne kadar da az az ödeme yaparak aidat borçlerımız kapatmaya çalışalım.

Proje için lütfen desteklernizi, emeklerinizi ve bağışlarınızı esirgemeyiniz. Bölgenin en güzel mezarlığı İnşaallah Mircekiraz Köyünün mezarlığı olacaktır. Özellikle gençlerimizden yeni proje ve destek bekliyoruz. Köyümüzü hep beraber güzelleştirelim Saygılarımla…

7 Eylül 2009 Pazartesi
2009 İftar Yemeği
By emrah.babayigit @ 23:47 :: 2217 Views :: 0 Comments :: :: Haberler, Ana Sayfa

Çok kıymetli Mircekiraz’lılar, ayların en güzel olanı Ramazan ayını karşılamanın sevincini hep birlikte yaşamaktayız. Derneğimizin, vefat eden büyüklerimizin hayrı ve rahmeti için bu yıl 2.sini düzenlediği iftar yemeğini köylülerimizin büyük çoğunluğunun katılımıyla gerçekleştirdik.

Köylülerimiz, iftar yemeği sayesinde uzun süredir görmedikleri arkadaşlarını, komşularını ve büyüklerini görme fırsatı yakalamış oldular. Dernek yöneticileri olarak da bizim göreve gelişimizin 1. yılıydı. Programın akışı sırasında 1 yıl içinde yapmış olduğumuz çalışmalar ve etkinliklerle (İftar Yemeği, Ferfene gecesi, Yayla Şenliği, Cenaze törenleri) ilgili bilgi verdik. 1 yıl içinde yapmış olduğumuz etkinliklere katılım çok üst düzeydeydi. İnşaallah bazı köylülerimizin de katılım sağlamasıyla daha güzel günler ve etkinlikleri beraber yaşayacağız.

İftar yemeğimize katılan, katılamayacağını telefonla bildiren ve katılamayan bütün köylülerimize çok teşekkür ediyoruz. Bizlere duyduğunuz bu güveni asla boşa çıkarmamak için desteklerinizle daha heyecanlı bir şekilde köyümüz için çalışmaya devam edeceğiz. Hepinizin Ramazan Ayı Mübarek Olsun İnşaallah…

 

İftar yemeği resim galerisi için buraya tıklayınız.

23 Haziran 2009 Salı
2009 Yayla ve Uçurtma Şenliği
By CaferAlagöz @ 01:24 :: 2925 Views :: 25 Comments :: :: Haberler, Ana Sayfa

2009 Mircekiraz yayla ve uçurtma şenliğimiz köylülerimizin büyük çoğunluğunun katılımıyla gerçekleşti. Ankara, İstanbul, Gerede ve Köyde yaşayan hemşerilerimiz birbirleriyle görüşmelerine, gençlerin ve çocukların kaynaşmalarına vesile olan yayla şenliği her yıl düzenli olarak genişleyerek yapılmaya devam edilecektir.

Şenlikte gençlere ve çocuklarımıza birbirinden güzel hediyeler verildi. 2 adet bisiklet, 10 adet çok kaliteli futbol topu, mangal, semaver, 5 adet çocukların seveceği duvar saatleri, 4 adet ayet tabloları, Mutfak eşyaları, 5 adet kovboy şapkası, ve dahası kep şapkalar ve uçurtmalar gençlerimizi ve çocuklarımızı sevindirdi. Etli plavımız ve ayranımız yayla çayırında bütün ailelerimize örf ve adetlerimize uygun olarak gençlerimiz tarafından tepsilerde dağıtıldı. Kurulan ses sitemiyle gençlerimiz oyunlar oynadı ve halaylar çektiler. Yine Babalar günü olması sebebiyle babalarımızın katıldığı yarışmalar ilginç ve eğlenceli görüntüler çıkmasına vesile oldu. Üyemiz olan Gerede gül pastanesi ise çocuklarımıza bedava dondurma dağıtarak herkesi sevindirdi. Ayrıca en güzel, en uzağa uçan el yapımı uçurtmanın sahibine de futbol topu hediye edildi.

Yaylamızın bir özelliği de zaman zaman 4 mevsimin yaşanmasına sebep olabiliyor. Saat 3.5 sularında başlayan yağmur, dolu yağmasıyla devam etti kısa bir süre sonra güneş tekrar açarak yaylanın güzel kokusu ise unutulmayacak bir gün yaşanmasına sebep oldu.

Köy derneği gelecek yıl çocuklarımıza ve gençlerimize okulların da başarılı olmaları durumunda teşekkürname ve takdirname getiren öğrencilere sürpriz hediyeler vereceklerini yine gelecek yıl üniversite sınavında başarılı olan öğrencilerimizi de ödüllendireceklerini söylediler. Bu ödülün bilgisayar olabileceğinin ipucunu da verdiler. Gelecek yıllarda, bu yıldan daha güzel olabilecek şenliklerde buluşuruz İnşaallah.
 

Şenlikte çekilmiş resimlere aşağıdaki llinkten ulaşabilirsiniz.
Resim galerisine gitmek için buraya tıklayınız.

 

Not: Sizde çekmiş olduğunuz resim ve videoları sitemizde yayınlamak istiyorsanız emrahbabayigit@gmail.com adresine ulaştırabilirsiniz.

9 Mart 2009 Pazartesi
FERFENE EĞLENCELERİ - 01.02.2009
By emrah.babayigit @ 06:52 :: 2898 Views :: 0 Comments :: :: Haberler, Ana Sayfa

Çok eski geleneklerimizden olan “Ferfene Gecesini” eğlenceli bir şekilde yaşatmaya çalıştık. Özellikle kış aylarında gençlerin kaynaştığı, oyunların oynandığı, şakaların yapıldığı, herkesin birbirini hatırlamasına ve tanımasına vesile olan “Ferfene Gecesi” köyümüz odasında eğlenceli, seviyeli bir şekilde gerçekleşti. Akşam 8 civarında başlayan ve sabah 5 sularında biten ve o saatte bile kalabalığın dağılmadığı, herkesin yüzünden gülücüklerin eksilmediği bir gece oldu. Katılanların gelmeyenlerin çok şey kaçırdığını düşündükleri bu geceye Gerede Askerlik Şubesi Başkanı Binbaşı Salih Çiçek komutanımız, Encümen Recep Kaya , Muhtarlar Derneği Başkanı, Belediye Başkan Adayları, BBP Altındağ Belediye Başkan Adayı Nihat Çankaloğlu, MercanMedya ve Gerede Tv den Murat Ergüven, Ankara’dan ve Gerede’den gelen misafirler katıldılar.

Mircekiraz Köyü Derneği başkanı Cafer ALAGÖZ yaptığı konuşmada; Ferfene Gecesi, İftar yemeği, Yayla şenlikleri gibi köylülerimizi yaşlısıyla genciyle bir araya gelebilecekleri, örf ve adetlerimizi yaşatacak bir çok etkinliği geleneksel hale getirmeyi planladıklarını anlattı. Kendilerine her konuda destek olan ve güvenen üyelere de ayrıca teşekkür etti.

Askerlik Şubesi Başkanı Binbaşı Salih Çiçek’de Ferfene Gecesinden ayrılırken köy halkına hitaben, “Bu geleneklerinizin kıymetini bilin. Tüm bunlar Anadolu insanının sıcak, keyifli ve dostluğa düşkünlüğünü gösteren eğlencelerdir. Bu tür eğlenceler insanları bir araya getirip kaynaştırır. Bu lezzeti bu tadı hiçbir yerde bulamazsınız. Gelenek ve göreneklerinize sahip çıkın. Hepiniz dost kalın, hoşça kalın,” sözlerini kullandı

Resim Galerisine Gitmek İçin Buraya Tıklayınız

9 Mart 2009 Pazartesi
Baş Sağlığı
By emrah.babayigit @ 06:50 :: 2220 Views :: 0 Comments :: :: Haberler, Ana Sayfa

Kasım ayı(2008) içerisinde vefat eden Tevfik ŞENYÜZ ve Ocak ayı(2009) içerisinde vefat eden Hasan BURHAN’ın vefatından dolayı derin üzüntülerimizi belirtiyoruz. Merhumlara Allah(c.c)’tan rahmet dileriz. Ailesine de sabır ve sağlıklı uzun bir yaşam dileriz.

11 Aralık 2008 Perşembe
Yaylamıza Elektrik
By CaferAlagöz @ 12:48 :: 2567 Views :: 1 Comments :: :: Haberler, Ana Sayfa

Köy muhtarımız Halil ZAĞLIOL tarafından uzun süredir takip edilen yaylamızın elektrik sorunu kısmende olsa çözülmüş durumda. Tedaş Müdürlüğü'ne yapılan başvurular ve işlemlerin takibi sonucunda yaylamıza döşenecek olan elektrik tesisatlarının malzemeleri muhtarımız tarafından teslim alınarak muhafaza edilmektedir. Yalnız, Tedaş'ın mevzuatlarından dolayı yaylalara trafo vermediği tespit edildi. Bu trafoyu köylülerimizin desteği ve derneğin çalışmalarıyla, alınacak malzemelerle beraber en kısa zamanda yaylamızı elektriğe kavuşturacağız. Bunun için siz değerli hemşerilerimizden yardımlarınızı ve desteklerinizi esirgememenizi talep etmekteyiz. Şimdiden elektiriğimiz hayırlı olsun.

8 Aralık 2008 Pazartesi
Kurban Bayamınız Kutlu Olsun
By emrah.babayigit @ 09:05 :: 2269 Views :: 0 Comments :: :: Haberler, Ana Sayfa

Tüm köylülerimizin ve İslam aleminin kurban bayramlarını en içten dilerklerimizle kutlar ve Sağlıklı nice bayramlar geçirmenizi temenni ederiz.

6 Aralık 2008 Cumartesi
İçme Suyu Projesi İncelemesi
By CaferAlagöz @ 14:02 :: 2514 Views :: 0 Comments :: :: Haberler, Ana Sayfa

29. Ekim 2008 tarihinde Grup 7 köy İçme Suyu Projesi’nin köy içindeki alt yapısının sağlıklı olmadığının tespiti için bilirkişi olarak Ankara da Alt ve Üstyapı denetim yetkisine sahip özel bir şirketten 2 mühendisle beraber Köyümüzde incelemelerde bulunulmuştur.İncelemeve tespit sırasında Muhtar Halil Zağlıol ,Dernek Başkanı Cafer Alagöz, Dernek Y.K.Ü Gürol Altun, Zekeriya Özdemir ve Muhsin Şahin de hazır bulunmuşlardır.

+ İnceleme ile ilgili resimlere bakmak için buraya tıklayınız.
+ Albümdeki resimleri indirmek için buraya tıklayınız.

6 Aralık 2008 Cumartesi
Baş Sağlığı
By CaferAlagöz @ 13:57 :: 2251 Views :: 1 Comments :: :: Haberler, Ana Sayfa

Ekim ayı içerisinde vefat eden Derneğimizin kurucularından ve uzun süre başkanlık yapan Mehmet Mavili büyümüğüzün annesi Fatma Mavilinin vefatındından dolayı derin üzüntülerimizi belirtiyoruz. Merhuma Allah(c.c)’tan rahmet dileriz. Ailesine de sabır ve sağlıklı uzun bir yaşam dileriz.

Dernek Yönetim adına Başkan Cafer ALAGÖZ

6 Aralık 2008 Cumartesi
Gerede Kaymakamımızı Ziyaret
By CaferAlagöz @ 10:56 :: 2196 Views :: 0 Comments :: :: Haberler, Ana Sayfa

Mircekiraz Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Cafer Alagöz ve yönetim Kurulu üyeleri köy muhtarımız Halil ZAĞLIOL ile birlikte 22.ekim.2008 tarihinde Gerede Kaymakamız Mustafa MASATLI beyi Makamında ziyaret etmişlerdir.

Sayın Kaymakamın köyümüze yapmış olduğu ziyarete karşılık nezaketen yapılmış olan bu görüşmede Mustafa bey’e yeni görevlerinde başarılar dilendi. Köyümüzle ilgili Derneğimizin ve muhtarımızın belirlemiş olduğu sorun ve sıkıntılarımızı dile getiren dökümanı da sayın Kaymakamımıza verilmiştir.

Görüşme sonucunda görevde oldukları sürece daima haklının yanında olacağını yapılacak hizmetlerinde uygun şartlarda hazırlanıp yerli yerine ulaşacağının teminatı vermiştir. Köyümüzün ve köylülerimizin ve sıkıntılarını köy muhtarının dilekçeyle kendilerine verilmesini istedi. (Verilen doküman içeriğini belgeler bölümünden bakabilirsiniz.)

 
 
   
Copyright © 2008 Mircekiraz Köyü. Tüm hakları saklıdır.