Kayıt
 
 
   
 

Güncel Yazılar | Kategoriler | Ara | RSS

9 Temmuz 2010 Cuma
2010 MİRCEKİRAZ YAYLA ŞENLİĞİNDE YAŞANANLAR
01:18 :: 2563 Views :: 0 Comments :: :: Haberler, Ana Sayfa
 

Bu yıl şenliğimize Mircekiraz Köyü gençlerinden oluşan 9’ar kişilik 4 takım oluşturduk. Her takıma köyümüzün resmi renkleri olan Kırmızı-Beyaz-Yeşilden oluşan ayrı ayrı desenlerde formalar yaptırdık. Yaylamız da düz sayılabilecek bir bölgeyi kale direkleri, çizgileri nizami olan futbol sahası olarak hazırladık.Karşılıklı 2 takım ayrı ayrı maçlarını yaptılar.Mirce spor – Yayla spor galibi Mirce spor kazanarak finale çıktı. Kiraz spor- Markuşa spor galibi Markuşa spor penaltılarda kazanarak finale çıkmaya hak kazandı. Maçlar tamamen dostça, centilmence ve eğlenceli geçti.Hakem de tamamen dürüst davrandı.
Sonrasında öğle namazı kılınırken başlayan yağmur hazırlık yaptığımız yemek organizasyonumuzun aksamasına sebep oldu. Yağmursuz yayla olur mu? Olmaz tabi. Çok fazla unuz sürmedi açan güneşle beraber etli pilavlarımızın dağıtımı yapıldı. Tabi katılım beklentimizin üzerinde olunca Etli pilav yetmedi. Etli pilav yiyemeyen herkesten özür dileriz. Bundan sonra hazırlıklı olacağız. Yemekten sonra Teşekkür ve Takdir alan başarılı ilköğretim erkek öğrencilere kaliteli futbol topu, Kız öğrencilere mıknatıslı Satranç takımı hediye ettik. Yine başarılı lise Kız öğrencilere şık birer çanta ve yine aynı şıklıkta birer şal, Erkek öğrencilere de Köyümüzün adına yaptırdığımız Forma, şort ve tozluk hediye ederek onlara bir anı bırakmak istedik. Sonrasında Hediye çekilişleri yapıldı. 3-5 yaş çocuklara oyuncaklar hediye edilerek onlarda sevindirildi.Köyümüzün emeklileri arasında kısa mesafe koşu yaptırıldı. Katılan 8 büyüğümüzden 3’ü yarışmayı kazanarak birer tulum kazandılar. Ama biz yarışmaya katılan büyüklerimize de ayriyeten tulum hediye edeceğiz.
Yine hediye çekilişlerinden sonra Mirce Spor ve Markuşa Spor arasında yapılan maçı Markuşa spor kazanarak “2010 Mircekiraz Yayla şenliği Futbol turnuvası Kupasını” büyük bir sevinçle aldılar. Kupaya takımda olan arkadaşların isimleri yazılacak takım olarak çektirdikleri fotoğraf büyükçe çerçeveletilerek derneğimiz vitrinine konacaktır. Gelecek yıl 8 takımla musabaka yaptırılacaktır. Tabii bu arada yaylada biz bu etkinliklerle uğraşırken çevreden mangal kokuları (bizde etli pilav yemediğimiz için olsa gerek) bizi mest etti. Çevreye baktığımızda manzara çok güzel ve köylülerimiz guruplar halinde misafirleriyle sohbet ve eğlence içindeydi. Beklide yıllardır yaylamıza hiç gelmeyen dostlarımız vardı onlarla da görüşme imkanı buldu bütün köylülerimiz. Anlatılacak çok şey var ama yaşamak daha da başka. Gençlerimizin çokluğu dikkatimizden kaçmadı. Genç kardeşlerimizde bize ilginç fikirlerle gelirlerse biz değerlendirmek isteriz. Ve akşamüzeri ben de otobüsle Ankara’ya döndüm. Otobüsle seyahat etmeyi gerçekten özlemişim herkese de tavsiye ederim.Biz dernek yöneticileri olarak köylülerimizi yapmış olduğumuz bütün etkinliklerde görmek istiyoruz. Bizler köyümüzü ve sileri çok seviyoruz. Hepinize tekrar teşekkür ederiz. Saygılarımızla.

Rating
Yorumlar
Şu anda, mevcut bir yorum yok. Yorum yapan ilk kullanıcı siz olun!
Yorum eklemek için buraya tıklayın.
 
 
   
Copyright © 2008 Mircekiraz Köyü. Tüm hakları saklıdır.